Düğün Salonu Çiçeği
Uncategorized

Düğün Salonu Çiçeği

Düğünlerde en fazla kullanılan dekoratif aksesuarlardan biri düğün çiçekleri olmaktadır. Düğün çiçekleri ister kır düğünü olsun, ister havuzbaşı isterse de salaş bir mekanda olsun her zaman kullanılır.

Düğün mekanı fark etmeksizin kullanılan tek düğün aksesuarlarından bir tanesi düğün çiçekleridir. Bu yüzden de düğün çiçekleri düğünü olacak olan çiftlerin vazgeçilmezlerdir.

Düğünlerde kullanılan düğün çiçeklerinin kullanım amaçları oldukça farklıdır. Düğün arabasını süslemek için arabanın ön ve arkasına koyulabilirler. Düğün mekanında çiftin oturacağı masayı süslemek buket halinde düğün çiçekleri kullanılabildiği gibi masanın dört bir yanını süslemek için de kullanılabilir. Düğün mekanlarında kapı girişlerini süslemek için karşılıklı olarak çelenk şeklinde konulan düğün çiçekleri mevcuttur. Ayrıca düğün mekanında dans pistinin kenarını, havuz kenarlarını ve içini süslemek için de düğün çiçekleri kullanılmaktadır. Tabi ki vazgeçilmez gelin el çiçekleri de düğün çiçekleri arasında sayılabilir.

Düğün çiçeklerini vazgeçilmez rengi beyazdır. Bu beyaz renge ek olarak düğün mekanını anlatan ve yansıtan renklere sahip çiçekler de düğün çiçeği olarak kullanılabilmektedir.