Düğün Salonu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz
Uncategorized

Düğün Salonu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Türkiye’de düğünlerin büyük bir kısmı düğün salonlarında olmaktadır. Her keseye göre günümüzde düğün salonu bulmak mümkündür. Ayrıca düğün salonlarının sayısı da oldukça fazladır. Bugün makalemde düğün salonu seçerken nelere dikkat etmeliyiz, düğün salonları fiyatları hakkında bilgi vermek istiyorum.

Düğün salonu seçerken dikkat etmemiz gereken çok önemli bir nokta var. Öncelikle bir kağıt kalem çıkarıp kişi listemizi belirlemeliyiz. Kişi sayısına göre düğün salonunu seçmelisiniz. Burada çok dikkat etmemiz gereken bir nokta var. Kişi sayınız az olsa bile düğün salonunuz kesinlikle küçük olmamalıdır. Çünkü gelen konukların daralıp sıkılabilir bu yüzden düğün salonunuz küçük ama ferah olmalıdır.

Ayrıca misafirlerin masa düzeni de çok önemlidir. Mesela düğün başladığında ilk dansınızı yapacağınız ya da misafirlerinizin oynayacağı pisti herkes görmelidir. Düğünde kopukluk olmamalıdır. Ayrıca yemek menüsü çok titizlikle seçilmelidir. Önceden gidilip mutfak hijyen ve temizlik açısından kontrol edilmelidir. Yemek seçimi yaparken herkesin sevdiği zevkle yiyebileceği menüler seçilmelidir. Düğün salonunda klima olmasına çok dikkat edilmelidir. Çünkü ortam kapalı ve havasız olduğundan kötü kokuya ve daralmanıza sebep olabilir.

Ayrıca düğün denildi mi yaz mevsimi akla gelir. Öyle bir kural yok maalesef. İstediğiniz zaman istediğiniz düğünü yapabilirsiniz. Düğün salonları ile yaz demeden kış demeden rahatlıkla mutlu gününüzün tadını çıkarabilirsiniz. Ve son olarak düğün salonunu şehrin dışında bir yerden seçmemeye özen gösterin. Herkesin ulaşıp bulabileceği bir düğün salonu seçmeye gayret edin.

Düğün Salonu Fiyatları neye göre belirlenir?

Düğün Salonu fiyatları tabi ki kişi sayısına göre belirlenir. Ne kadar kalabalığınız varsa fiyat o kadar artacaktır. Ayrıca misafirlerinize yemek verip vermemeniz de bu fiyatı önemli ölçüde etkileyecektir. Ek olarak bazı düğün salonlarının kendine özel fotoğrafçı ve kameramanı bulunmaktadır. Bu da para demektir. Ses sisteminin ayarlanması , sanatçı getirilmesi falan en az 4 milyarı bulacaktır.