duvak modelleri
Uncategorized

Duvak Modelleri

Gelin adaylarının en zahmetli ve en özenli hazırlık aşamasını oluşturan gelinlik seçimlerinin olmazsa olmazı beraberinde uygun duvak modeline de karar verilmesidir. Çok seçenekli duvak modelleri arasından seçim yaparken hayallerdeki detaylar önemli olsa da modacılar doğru duvağın yüz tipine ve gelinlik modeline uygun bir şekilde seçilmesini tavsiye etmektedirler.

Gelinlik tipine göre seçimlerde esas; duvağın gelinlikteki göz alıcı detayları kapatmıyor olmasıdır. Örneğin; muhteşem bir sırt dekoltesi ya da sırtta gösterişli bir işlemesi bulunan gelinliklerde uzun duvak modelleri yanlış seçim olacaktır. Bu tarz gelinliklerde tercihler kısa duvak veya taç ve şapka gibi aksesuar duvaklar yönünde olmalıdır.

Yüz tipine uygun duvak seçiminde ise; yuvarlak yüzlerde, yüzü daha uzun gösterecek şekilde tacı başın gerisine doğru tutturulmuş, uzun duvaklar; dikdörtgen yüzlerde hatları daha yumuşak göstermek adına başın iki yanına doğru kabaran duvak modelleri tercih edilmelidir. Oval yüzlere sahip gelin adayları şanslı bir kesimdir; zira bu tip yüzlerde hemen her duvak modeli kullanılabilmektedir. Kare yüzler biraz daha zordur. Bu yüzlerde hatları yumuşatmak, yüzü daha uzun göstermek adına, başın üst kesimine doğru kabartılmış duvaklar uygun tercihler olacaktır.