gelinlik babetleri
Uncategorized

Gelinlik Babetleri

Günümüzde moda anlayışı ve trendlerde oldukça fazla ve hızlı bir değişme söz konusu olmaktadır. Bu hızlı değişimden payını düğün trendleri de almıştır. Öyle ki bundan 10 yıl öncesine kadar gelinliklerin altına sivri topuklu ve beyaz abiye gelinlik ayakkabıları alınırken; günümüzde gelinlerin daha rahat ve sağlıklı bir düğün gecesi geçirmeleri amacıyla gelinlik babetleri trend haline gelmiştir.

Gelinlik babetleri günlük babetlerle hemen hemen aynı özelliklere sahiptir. Tek değişen nokta gelinlik babetleri daha süslüdür. Ayrıca gündelik babetler bazen düz bazen de hafif topuklu olabilirken; gelinlik babetleri genelde yumurta topuk tarzında bir topuk tarzına sahiptir. Bu yüzden de düğün gecesi yaşanan stres ve koşuşturmaca sivri topuklu gelinlik ayakkabılarının burkulmasıyla kopmasıyla sonuçlanmak yerine gelinlik babetleriyle rahat, gelinin ayakkabıları şişmeden ve düşme korkusu yaşamadan devam ederek sonlanıyor.

Gelinlik babetleri bazen gelin çiçeğinin süsleme ve desenine uyumlu bazen de gelinliğin taşlarına ya da desenine uyumlu olarak tercih edilebiliyor. Bu iki tutum da yanlış olarak görülmüyor. Genellikle ön kısmında süs, taş ve işleme barındıran gelinlik babetleri birçok davetli tarafından da beğeniliyor.