Gelinlik Fiyatları
Uncategorized

Gelinlik Fiyatları

Bayanların içinde olmaktan en çok keyif aldığı, manevi değerinin ölçülemez olduğu giysilerinden olan gelinlikler, sadece bir kez giymek hayali ile tercih edildiklerinden; son derece zahmetli ve özenli bir üretim aşamasından geçtiklerinden gelinlik fiyatları çok geniş bir skalada oluşmaktadır.

Gelinliğin fiyatı, öncelikle kumaş tipi, dantel kullanılmış ise dantel tipi ile değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; ziberlin adı ile bilinen kumaşın diğer kumaş tiplerinden daha pahalıdır. Ziberlinle birlikte tercih edilen gelinlik kumaşlarından bazıları; tafta, saten, şifon, şantuk, tül üzerine brode, organze gibi kumaşlardır.

Dantel olarak gelinliklerde “Fransız danteli ya da Fransız güpürü” adı verilen dantel tipi tercih edilmektedir. Orijinal Fransız danteli kullanıldığında fiyat doğal olarak yükselmekte; Fransız danteli havası verilmiş işleme danteller ise maliyeti düşürmektedir.

Gelinlik fiyatlarının belirleyen bir başka önemli unsur ise kullanılan işlemelerdir. 150 Karatlık elmaslar ile süslenerek fiyatı milyon dolarlar ile ifade edilen gelinlikler kadar çok sade ve fiyatı oldukça makul gelinlikler de olası seçenekler arasında yer almaktadır.

Kısaca belirtmek gerekirse; her fiyatta bir gelinlik bulunmakta; bütçeye ve beğeniye göre seçimler yapılmaktadır. Gelinlik fiyatları en uygun gelinlik fiyatı olan 750 TL den, 4000 TL’ye hatta 17000 TL’ye varan fiyatlardadır. Yukarıda belirttiğimiz gibi değerli taşlarla süslenmiş, ya da marka gelinliklerin en pahalı kumaşlarından üretilmişse 32.000 TL’ye bile gelinlik fiyatı görmeniz mümkündür…