Miss Defne Gelinlik Modelleri
Uncategorized

Miss Defne Gelinlik Modelleri

İzmir gelinlik firmaları arasında en seçkinlerden biri olan Miss Defne; gelinlik, nişanlık, damatlık modellerinden oluşan geniş ürün portföyü ile, düğün hazırlığı yapan gençlerin adeta imdadına yetişen firmalardan biri durumundadır.

Miss Defne gelinlik modelleri iki farklı koleksiyon şeklinde hazırlanmış olup, bu koleksiyonların isimleri şu şekildedir:

  • Smyrna Koleksiyonu
  • Dorlion Koleksiyonu

“İzmir” isminin Atina lehçesindeki söylenişi olan “Smyrna” kelimesi ile adlandırılan koleksiyon, içerdiği gelinlik modelleri ile, gelin adaylarını adeta mitolojik anlamda birer Tanrıçaya dönüştürdüğü göz önüne alındığında ismini ziyadesiyle hak ettiği söylenebilir. Koleksiyonda, straplez, tek omuzlu, çift omuzlu, sade, dantelli, kabarık etekli, düz etekli, kısa etek boylu, uzun etek boylu gibi birçok seçenek aynı anda yer almaktadır. “Bu farklı modellerin ortak özelliği her bir tasarımın muhteşem detaylara sahip olmasıdır.” denebilir.

Eskişehir’in tarihteki adı olan “Dorlion” ismini taşıyan koleksiyon ise ağırlıklı olarak straplez modeller olmak üzere, tek omuzlu, çift omuzlu modelleri de içermektedir. Dorlion koleksiyonu, Miss Defne tasarımlarının en gösterişli, detayı en fazla olan seçeneklerini içermektedir.