Nişanlık Abiye Modelleri
Uncategorized

Nişanlık Abiye Modelleri

Nişan; düğünden önce düğüne ön hazırlık niteliğinde yapılan ya da düğün yapmayacak olan çiftlerin yaptığı özel törenlerdir.

Nişan ile düğün arasında pek fark olmamasına karşın düğünde gelinlik giyilirken; nişan törenlerinde daha çok renkli ve abiye olan nişan elbiseleri tercih edilmektedir. Bu yüzden de nişan abiye modelleri bu noktada önem taşımaktadır.

Nişanlık abiye modellerinin en başta renklerinden söz etmek gerekirse; genel olarak nişanlık abiyeler beyaz ve siyah renk de olmazlar. Onun yerine; mavi, kırmızı gibi baskın renkli olan abiye elbiseler tercih edilmektedir. Nişanlık elbiselerin dekoltelerine değindiğimizde; dekoltenin daha çok sırt ve göğüs bölgelerinde olduğunu görmekteyiz. Ayrıca nişanlık abiye modelleri genelde uzun olarak tasarlandığından dolayı bacak dekoltesine pek rastlayamayız. Nişanlık abiye modellerinde eğer bacak dekoltesi verilmek isteniyorsa bu mini bir etekle değil; uzun bir abiye elbisenin yanlarından yırtmaçlı şekilde bacak dekoltesi verilir.

Nişanlık abiye modelleri genellikle elbise rengine uyacak; gri, gümüş ve kristal renkli taşlarla süslenir ve elbiseye parlak bir görünüm katar.