Özel Tasarım Gelinlik
Uncategorized

Özel Tasarım Gelinlik

Özel tasarım gelinlik; hazır almak yerine gelinliği bir moda evine ya da bir modacıda diktirmek anlamına gelmektedir.

Özel tasarım gelinlikler daha çok gelinin isteği doğrultusunda yapılan ve hazır gelinliklere bağlı kalma zorunluluğunu engelleyen bir alternatif gelinlik satın alma yöntemidir. Özel tasarım gelinliklerde gelin adayı istediği tarz, renk ve desende gelinlik diktirebilmektedir.

Özel tasarım gelinliklerde genellikle gelinler farklı renk gelinlik diktirmektedirler. Ayrıca gelinlik üzerine yaptırdıkları süslemeler de eşi ve benzeri olmayan sırf o gelinliğe ait süsleme ve detaylar oluyor. Özel tasarım gelinlik yaptırmak düğünlerinde farklı olmayı ve tamamen benzersiz bir düğün gecesi yaşamak isteyen gelin adaylarının ilgisini çekmektedir. Dolayısıyla da bu şekilde düşünen gelin adayları gelinlik mağaza ve dükkanları yerine ilk adres olarak moda evleri ve modacılara yönelerek özel tasarım gelinlik diktirmek istemektedirler.

Özel tasarım gelinlik modelleri diktirmekte istenilen özellik ve detaylara göre değişen maliyeti olan bir yoldur. Bu yüzden özel tasarım gelinlik fiyatları için herhangi bir sınırlama ya da başlangıç fiyatı koymak mümkün olmamaktadır.