Renkli Abiyeler
Uncategorized

Renkli Abiyeler

Abiyeler giyildiği zamana, giyilerek gidilen yere ve giyen kişinin vücuduna göre değişiklik gösteren davet elbiseleridir. Gündüz abiye kıyafetleri ve gece abiye kıyafetleri arasında küçük de olsa ince ve önemli ayrıntılar bulunmaktadır.

Bu ayrıntıları fark eden bayanlar da giydikleri abiyelerin içerisinde hem güzel hem şık hem de trend bir görünüm kazanarak gittikleri davette fark yaratabilirler.

Gündüz abiye kıyafetleri; daha çok açık renkli kumaşlardan oluşmalıdır. Günün ışığında gündüzün parlaklığına abiye giyen bayanlar da eşlik ederek fuşya, pembe, mavi,turkuaz, saks mavisi gibi çık tonlu abiye ve kıyafetleri tercih etmelidirler. Ayrıca gündüz abiyelerini seçerken bocuk ve taş ayrıntısının bulunmamasına dikkat edilmelidir. Abiye kıyafetlerde kullanılan parlak taşlar gece abiyelerinde kullanılmalıdır.

Gece abiye kıyafetleri daha çok koyu ve kışkırtıcı renklerden oluşmaktadır. Kırmızı, beyaz, siyah gibi abiye kıyafet renkleri gece gidilen düğün, nişan, yemek ve toplantı gibi özel davetlerde ilgi odağı olunmasın saplar. Gecenin karanlığına aydınlık katmak için de abiye kıyafet ve elbiselerde parlak taşlar kullanılarak o ışık kişinin kendisinde izlenimi tüm davetlilere hissettirilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir