Sade Abiye Modelleri
Uncategorized

Sade Abiye Modelleri

“Abiyenin de sadesi olur mu?” diye düşünenler olabilir ve bir açıdan da haklıdırlar, zira “abiye demek abartı demek, gösteriş demek “ gibi genel bir moda dünyası yanılgısı mevcuttur. Abiye modeller içinde, detayları fazla olduğundan, abartılı ve gösterişli görünümde modeller olabildiği gibi, son derece sade abiye modelleri de bulunmaktadır. Abiye giyim; giyileceği ortamdan dolayı farklılaşan, bir anlamda özel gün giysisidir ve bu özel gün; kokteyl, iş yemeği gibi daha formal bir ortam ise giyilecek olan elbisenin de sade bir şıklık içinde olmasına özen gösterilmelidir.

Sade abiye elbiselerde albeniyi belirleyen unsur kumaşın cinsi ve elbisenin kesimi olmaktadır. Günlük yaşamdaki giysilerin üretiminde tercih edilmeyen saten, ipek, şifon gibi abiye kumaşlar ile tasarlanan bu tarz elbiseler; kendileri sade olduğundan takı ve aksesuarda albeniyi artırıcı seçimlere imkan vermektedir.

Abiye giyimde bütünleyici unsurlar da son derece önemlidir. Takı ve aksesuar haricinde saç modeli ve makyaj stiline de özen gösterilmesi gerekmektedir. Elbise sade olunca daha göze gelen makyaj yapılmasında bir sakınca bulunmamakla beraber, saç modelinde sade stiller tercih edilmeli, makyajda da abartıya asla gidilmemelidir.